winosfera
BACK
wino

Światowe dni Malbec w sklepach Winosfera

Światowy dzień Malbeca obchodzony jest 17 kwietnia, na pamiątkę dnia w którym prezydent Argentyny Domingo Faustino Sarmiento, postanowił zrestrukturyzować argentyński przemysł winiarski. Tego dnia w roku 1853 zlecił francuskiemu ekspertowi od gleb Michel Aimé Pouget, sprowadzenie nowych winorośli. Wśród wybranych przez niego sadzonek znajdował się Malbec. W kolejnych latach Peugeot eksperymentował z winoroślą aby pod koniec lat 90 Malbec stał się najlepszym towarem eksportowym Argentyny. Od 2011 r. 17 kwietnia ustanowiony jest oficjalnym świętem Malbeca.


MALBEC - SERCE ARGENTYNY
Najgłębsze wina rodzą się z najgłębszych pragnień ludzi, tych ludzi, którzy mieszkają w sercu narodu!

ŚWIĘTUJ Z MALBEC!
Malbec jest sercem argentyńskiej branży winiarskiej i staje się jej ambasadorem w innych częściach świata. W tym dniu świętujemy istotę, tego co argentyńczycy robią najlepiej, a co najlepiej reprezentuje ekspansję i wzrost ich kraju na świecie.

ARGENTYŃSKI FLAGOWY SZCZEP
Malbec łączy w sobie DNA z Argentyny, a ponadto opowiada swoją historię. Odmiana ta uprawiana jest we wszystkich regionach winiarskich kraju. 35% wszystkich obsadzonych terenów w Argentynie to Malbec, który stanowi 51% sprzedaży za granicą.

NAJWYŻSZA JAKOŚĆ
Jest to stwierdzenie, które w odniesieniu do argentyńskiego malbeca jest niezmienne.

INNOWACJA
Na przestrzeni ostatnich 20 lat Malbec stał się siłą napędową, ośrodkiem śmiałych innowacji oraz zmian w kulturze winiarstwa Argentyny.

W tym roku w Sklepach Winosfery Światowy dzień Malbeca trwa cały tydzień!!!
Specjalnie na tę okazję przygotowaliśmy dla Państwa nasze najlepsze Malbec w specjalnych cenach!

Już od 18 do 22 Kwietnia zakupią je Państwo ze specjalnym rabatem - 15 %!!!

Zapraszamy do naszych sklepów w Warszawie, Poznaniu, Bydgoszczy i Krakowie!