winosfera
BACK
wino

Nowe wina Rutini w Winosfera!

Już od dziś na naszych półkach pojawiły się nowe wina z Argentyny od Felipe Rutini.

Historia Winnicy:
Tradycja winiarska rodziny Rutini zaczęłą się na początku XIX wieku w Le Marche , we Włoszech, kiedy Francisco Rutini rozpoczął produkcję wina dla mieszkańców jego rodzinnego miasta , Ascoli Piceno.Kiedy jego syn Felipe Rutini wyemigrował do Ameryki pierwsze winorośle zasadził w Coquimbito w prowincji Medoza. Już od momentu swojego powstania w 1885 roku Winnica Rutini została wysoko oceniona za wyjątkową jakość i charakter swoich win. Don Felipe od początku tworzył ja pod hasłem "Pracy i Wytrwałości" budując trwałe dziedzictwo dla win najwyższej jakości w Argentynie. Właściciel nadal rozwijał swoją winnicę w Maipú , a następnie rozszerzył swoje działania do Los Corralitos i Medrano w regionie Mendoza. Kiedy w 1919 roku zmarł pozostawił winnicę swym potomkom, którzy kontynuowali rodzinną tradycję rozwijając produkcję win z takich szczepów jak Chardonnay, Cabernet Sauvignon, Merlot , Malbec oraz Chenin Blanc.W 1925 roku jako lider w branży rodzina Rutini zasadziła pierwsze krzewy winorośli w Tupungato , w samym sercu Uco Valley. Na wysokości 3000 do 5000 stóp ( 900 do 1500 metrów) nad poziomem morza ,Dolina Tupungato charakteryzuje się wieloma różnymi mikroklimatami, tworząc optymalne warunki wzrostu dla roślin . Dziś uznana jako jeden z najlepszych regionów uprawy winorośli w Mendozie.

Produkcja:
Produkcją wina w winnicy Rutin kieruje Mariano Di Paola, kluczowa postać w przemyśle winiarskim Argentyny .
Ciągłe wyzwaniem Mariano jest osiągnięcie "wspaniałe wina ", gdzie sam najlepszy rocznik jest zawsze obok .
Aby osiągnąć swój cel Mariano sprzyja efektywnej pracy zespołowej w winnicy. Stale dąży on do rozwijania swojej pasji i miłości do wszystkiego, co robi. Uważa on, że jeśli wszyscy działają jako zespół i posiadają razem sprecyzowany cel, osiągną jeszcze większy sukces .
Zespół winiarski w winnicy Rutini nieustannie eksperymentuje i poszukuje nowych technik w celu dalszej poprawy jakości ich produktów .


Arystokratyczny styl i charakter win z linii Rutini
To seria win tworzona z pojedynczych lub kupażu dwóch szczepów z własnych winnic w Uco Valley (Tupungato, Altamira i La Consulta). Ich charakterystyczny styl to wynik złożoności aromatów oraz mocnej struktury.
Dostępne w ofercie:
Chardonnay 2012
Cabernet Sauvignon 2011
Malbec 2011

Brzmi nieźle smakuje lepiej - to wina z linii Trumpeter
Trumpeter(trębacz) to prawdziwy wyraz argentyńskiego terroir. Produkcja tych win nastawiona jest na uzyskanie jak najlepszych wyników jakościowych poprzez odpowiednią pielęgnację samej winorośli, kontrolowanego nawadniania bez dodatku nawozów oraz ochrony przed chorobami i grzybem.
Dostępne w ofercie:
Sauvignon Blanc 2013
Malbec 2012
Merlot 2012

Apartado wino tworzone z dala od reszty-prawdziwe bogactwo upraw w Uco Valley
Apartado pochodzi od hiszpańskiego czasownika "apartar" co oznacza, że "jest oddzielony" od reszty. Kompozycja wina zmienia się co roku w zależności od najlepszych beczek z danego zbioru.Beczki te zawsze są ustawione z dala od pozostałych i to z nich tworzone są wina z tej linii w winnicy Rutini.

Dostęny w ofercie:
Apartado Gran Malbec 2009
Intensywny a jednocześnie jedwabisty Malbec, z purpurowymi przebłyskami.W nosie dobrze zbudowany, eleganckie kwiatowe aromaty komponują się z owocowymi nutami.W ustach złożone, długie, delikatnie skoncentrowane.Mocny i owocowy charakter wzbogacony nutami lukrecji, ciepłą nutą ziaren kakaowych i kawy, pochodzącymi ze starzenia przez 18 miesięcy w beczkach z francuskiego dębu.Ten wspaniały Malbec,którego twórcą jest Mariano Di Paola wyróżnia się spośród innych długim i niezapomnianym finiszem.

Jedyna w swoim rodzaju limitowana edycja win - Antologia

W 1997 roku główny winemaker winnicy Rutini,Mariano Di Paola stworzył kolekcję Antologia.Każde z win jest niepowtarzalne i każde z nich powstaje z innej mieszanki szczepów pochodzących z różnych, najlepszych posiadłości rodziny Rutini by oddać przy jak najwyższej jakości charakterystykę danego rocznika.Wina opisywane są przez poszczególne liczby rzymskie.

Dostępne w ofercie:
Antologia XXVIII
Antologia XXX