winosfera
BACK
wino

Wina Festiwalu Malta 2014

To już szósty raz kiedy Winosfera towarzyszy Festiwalowi Teatralnemu Malta w Poznaniu!
 
Wina festiwalowe w tym roku pochodzą z Chile z winnicy Vina Los Nogales. To nieprzypadkowe nawiązanie do idiomu tegorocznej Malty Ameryka Łacińska: Mieszańcy / Latin America.
 
Wina festiwalowe po raz szósty urozmaicają festiwalowe spotkania, zabawę, dyskusje, są znakomitym uzupełnieniem tych szczególnych czerwcowych dni. Stanowią też wyjątkową pamiątkę, którą przybywający z wielu stron świata goście chętnie zabierają do domów. Winnica Vina Los Nogales, leżąca w dolinie Cachapoal, należy do firmy Agricola Los Nogales, która postanowiła rozszerzyć swoją działalność o produkcję wina. Dzięki zainwestowanym środkom oraz doświadczeniu firmy na arenie międzynarodowej, winnica zdobywa coraz to nowe rynki. Wina są wytwarzane z niezwykłą pieczołowitością, z wykorzystaniem wiedzy zatrudnionego zespołu, który składa się z wykwalifikowanych enologów oraz ludzi, dla których tworzenie wina jest całym życiem.
 
Mostazal Sauvignon Blanc Białe
Wino o zielonkawych refleksach. W nosie świeże z mocną nutą cytrusów, która miesza się z zapachem świeżo koszonej trawy. Dobrze zbalansowane, delikatne.
 
Mostazal Cabernet Sauvignon
Intensywnie głęboka czerwień z rubinowymi odcieniami. Wyrazisty aromat czerwonych owoców, kakao, mięty, z delikatnymi nutami przypraw. Wino o dobrej strukturze i okrągłych taninach.
 
Wina dostęne w naszych sklepach WINOSFERA! 
 
Program festiwalu znajdziecie Państwo na:   http://malta-festival.pl/pl
Czas trwania: 09-26.06.2013