winosfera
BACK
wino

Na winie warto się znać - 

Jancis Robinson

Na winie warto się znać - i to dla własnej przyjemności, Opanowanie kilku prostych zasad degustacji, zapamiętanie najważniejszych odmian i regionów oraz podstawowych technik winiarskich sprawia, że wino staje się bardziej przystępne. Łatwiej zrozumieć, co nas w nim pociąga, a czego nie lubimy. Uczymy się nazywać zalety i wady, z dużo większą łatwością poruszamy się po sklepie z winem, czytamy kartę win w restauracji, wybieramy to, co na pewno będzie nam smakować. 

Jancis Robinson to najbardziej wpływowa kobieta we współczesnym świecie wina, jest jednym z najważniejszych krytyków winiarskich na świecie, jak również uznaną autorką książek. Warto wspomnieć, iż otrzymała ona tytuł „Master of Wine” (MW), który przyznawany jest wyłącznie osobom o potwierdzonej wiedzy o winie.
 
"Być może najbardziej utalentowana osoba spośród wszystkich autorów piszących o winie...potrafiąca komponować książki pouczające i rzeczowe" Robert M.Parker o Jancis Robinson
 
Wspomniana wyżej autorka, krytyk win...oceniła nasze wina od Casas del Bosque:
 
Casas del Bosque Grand Reserva Syrah oceniła na 16,5+ w skali do 20
Winorośl osiągnęła maksymalną dojrzałość, jednocześnie zachowując znamiona chłodnego regionu. Bardzo głęboka barwa szkarłatu. Nieco dębu i trochę skóry w nosie, a przy tym zachowana świeżość. Myślę, że to wino znajdzie wielu fanów. Pewne na finiszu.

Casas del Bosque Pequenas Productiones Syrah oceniła na 17 punktów w skali do 20
Bardzo głęboki kolor, znacznie subtelniejszy nos niż Grand Reserva. Skupiony, skoncentrowany, ale nie za ciężki. Wytrawne wykończenie podobne do win z północnej części Doliny Rodanu. Bardzo wyrafinowane, o wyraźnych taninach na finiszu.