winosfera
BACK
wino

Wino Festiwalu Malta Poznań 2015

Winosfera po raz siódmy przygotowała wina na festiwal teatralny Malta. Wina tegorocznej edycji festiwalu pochodzą z włoskiej winnicy Spinelli w regionie Abruzzo. To producent głęboko związany z ziemią, regionem, lokalną tradycją. Jego początki sięgaj tak daleko wstecz, że nikt nie potrafi stwierdzić, kiedy dokładnie zaczęła się historia tego miejsca. Winnica to rodzinne przedsięwzięcie, nad którym pieczę sprawuje, pracująca i żyjąca od lat razem, wielopokoleniowa rodzina. Początkowe zamiłowanie do wina i jego wytwarzanie na własne potrzeby, wraz z czasem, przekształciło się w rodzinny biznes. Senior rodu Vincenzo Spinelli, gdy podejmował decyzję o rozpoczęciu działalności produkcyjnej, mówił tak :
 
„Mamy ziemię i winnice, jeżeli potrafimy robić wspaniałe wina dla siebie, dlaczego nie możemy wytwarzać ich dla reszty świata?”
 
 
Dzisiaj wina Spinelli można kupić w Rzymie, Berlinie, Tokio, Pekinie, Toronto, Warszawie, Poznaniu… Wina z etykietą festiwalu dostępne są w sklepach sieci Piotr i Paweł, w ogródku festiwalowym na Placu Wolności, oraz w sklepie Winosfera w Poznaniu przy ul. Dąbrowskiego 97A.