winosfera
BACK
wino

Spain Steams Ahead - Top'owe wina z Hiszpanii !

Thomas Matthews "Topowe wina z Hiszpanii Ocenionych ponad 1100 win! 
 
W ostatniom numerze magazynu Wine Spectator, została wyróżniona winnica Valderiz. Wina Valderiz znalazły się w czołówce najlepszych win z Hiszpanii, rocznik 2010 otrzymał aż 93 pkt!
 
„Gładkie, gęste oferuje surowe smaki dymu, smoły oraz ziemiste i mineralne. Doskonale wplecione aromaty owoców, dominuje śliwka oraz nuty kwiatowe.”
 
 
 
Historia Winnicy
 
Valderiz to rodzinna winnica, należąca do rodziny Esteban. W roku 1980 głowa rodziny Tomas Esteban, podjął decyzję o kontynuowaniu tradycji rodzinnej i produkcji win, wykorzystując w tym celu ziemię w Roa, w samym sercu Ribera del Duero. Zdawał sobie sprawę, że warunki klimatyczne tego miejsca, gleba na nim występująca, wiedza, którą przekazał mu ojciec oraz jego własny entuzjazm dla wina, stanowią doskonałą podstawę, żeby poświęcić się całkowicie winiarstwu. Obecnie winnica jest jedną z najlepiej rozpoznawalnych w regionie.

W kolejnych latach syn Tomasa, Juan Esteban, zaangażował się z wielkim poświęceniem w obsadzanie winnic, doglądanie upraw i zarządzenie całym przedsięwzięciem. Wspaniała atmosfera, która panuje w rodzinie Esteban i zamiłowanie do wina całej rodziny, odzwierciedlają się w znakomitych winach, produkowanych przez bodegę. Lata uważnych upraw i troski o każdą z winnic, dały znakomite rezultaty w zbiorach, których jakość jest szeroko doceniana.

Proces winifikacji jest łagodny z długą maceracją na zimno. Winiarze nie stosują prasy, w naturalny sposób wykorzystując pełne walory całych gron owoców. W procesie fermentacji wykorzystywane są tylko naturalne drożdże, pochodzące ze skórek, nie używa się również żadnych sztucznych dodatków. Wysiłki rodzinnego duetu winiarzy Ricardo i Esther Esteban zmierzają do doprowadzenia procesu fermentacji i dojrzewania do najwyższej perfekcji.
 
Zapraszamy do sklepów Winosfera