winosfera
BACK
wino

Lista najlepszych 30 winiarzy świata

Prestiżowy brytyjski magazyn ogłosił listę najlepszych 30 winiarzy świata, w tym gronie znalazł się Mariano di Paola, główny winmaker Rutini Wines z Argentyny.
 
Twórcy win z Burgundii posiadają wiodącą pozycję "najbardziej podziwianych winiarzy", niemniej jednak Argentyna ma równie wybitnych specjalistów w tej dziedzinie, o umiejętnościach porównywalnych z fachowcami z Toskanii (Włochy), Napa Valley (USA), Alzacji i Doliny Loary (Francja).

Paola jest głównym Winemakerem Rutini Wines od 1994 roku. Swoją filozofię produkcji wina opiera na stałym eksperymentowaniu i uczeniu się winiarstwa. Mariano odegrał aktywną rolę w modernizacji winnicy Rutini. Podróżując po świecie utrzymuje w ten sposób stały kontakt z enologami i winiarzami z różnych zakątków globu, a to pozwala mu na stałe dokształcanie się i lepsze zarządzanie winnicą. Mariano postawił sobie jako nadrzędne założenie, utrzymanie wiodącej pozycji Rutini Wines na liście najbardziej prestiżowych argentyńskich producentów wina.

"Przelewam całą swoją pasję do winiarstwa w każdą taninę, w każdy etap produkcji, a na końcu - w każdą butelkę wina."
 
"Wielkie wina tworzone są z wielkim poświęceniem i ciężką pracą. Staram się włożyć moje serce i duszę w każdy najdrobniejszy szczegół produkcji wina"