winosfera
BACK
wino

Polecane wina do Szparagów

Sezon szparagowy zaczyna się pod koniec kwietnia i trwa do pierwszych dni czerwca. W maju przypada największy szał na te warzywa, można je znaleźć w karcie dań prawie każdej restauracji.
 
W kuchni szparagi mogą być jej głównym składnikiem lub stanowić dodatek do potrawy. Możemy komponować je z rybami, ale także z mięsem, zarówno białym, jak i czerwonym. Najczęściej podawane są w towarzystwie gotowanych lub smażonych jaj z dodatkiem sosu holenderskiego.
 
Połączenia win do szparagów może być wiele. Kiedy łączymy je z innymi składnikami i są one jedynie dodatkiem, to wino powinno być dobrane pod główny składnik potrawy.
 
W innym przypadku, kiedy najważniejsze na talerzu są szparagi, powinniśmy wybrać wytrawne, białe wino. Dobrze pasuje Gruner Veltliner z regionu Wachau, godne uwagi jest wino od Domane Wachau Durnstein Gruner Veltliner . Innym ze szczepów, polecanych do tych warzyw jest Riesling . Produkuje się z niego wina z zaznaczoną kwasowością oraz o mineralnym stylu. Regionem, który słynie z najlepszej klasy rieslingów jest region Wachau, stąd też pochodzi wino Domane Wachau Singerriedel Riesling Smaragd. Jest to wino, które z pewnością podkreśli smak szparagów i wraz z nim stworzy wykwintną kolację.
 
Poniej kilka naszych propozycji winnych, które będą pasowały do szparagów:
 
 
 
Zapraszamy do naszych sklepów Winosfera!